Akordionialbum

Henn Rebane

"Mängukast" on mõeldud noorematele: nii oma iseloomu kui raskusastme poolest. Samas võib lugudest ka "lastesüite" koostada. "Vilistades", "Kui orel mängib", "Minu Hiina sõber" ja "Väike Rona kõlaksid toreda tervikuna. Ja võimalusi oleks teisigi. Mitmetest paladest olen teinud nii lihtsa kui nõudlikuma versiooni. Ikka selle pärast, et mänguoskus loo õppimist ei segaks.

"Albumilehed" sobivad neile, kes akordioniga juba rohkem "sina" peal on. Alguses leiate veidi tõsisema sisuga teoseid, hiljem tuleb juurde mitmeid erinevaid mõjutusi akordioni laiast maailmast. "Lend" ja "Põgenemine" on mõeldud valikbassidega (B.B.) akordionile, kuid sobib ka tavalisele standardbassidega (S.B.) pillile. "Sambossa 5" keskmise osa lõõtsa triplet tremolot mängides pange tähele takti sisemist jaotust: 1-2-3, 1-2-3, 1-2 , mis ongi teile minu poolt mõnusaks "pähkliks".

"Jututuba" on muusika koos musitseerimiseks ja mitte ainult akordionitele! Võite meelepärase koosluse ise komplekteerida: "Lihtne lugu" kõlab hästi ka viiuliga. Tean seda omast käest. Ka "Põgenemine" kõlab huvitavamalt flöödiga. Olge leidlikud!

"Akordionialbumi" paladest olen mänginud CD plaadi, millelt saate kuulata minu versioone.

Kogumikus  30 pala. Kaasas CD.

Akordionialbum